O nás

Bezobrubník – vaše nesmazatelná stopa na rozvoji města, na kterém vám záleží

Chodníky s vysokými obrubníky denně na různých místech komplikují pohyb lidem s postižením, seniorům, maminkám s kočárky, nebo když cestujete se zavazadlem. Náš projekt „Adopce bezobrubníků“ to změní! A věříme, že do toho půjdete s námi!

 

V zoologické zahradě si můžete adoptovat zvířátko podle libosti. Za finanční příspěvek na péči o orangutana nebo tučňáka získá mecenáš děkovnou plaketu v místě obydlí svého chráněnce. Proč by něco podobného nemohlo fungovat také na ulicích? Chceme, aby se Česká republika v bezbariérovosti rychleji přibližovala Rakousku či Německu. Pojďte se podílet na snižování vysokých obrubníků a získejte trvalý „zásek“ do rozvoje chodníků ve vašem městě!

 

Chceme ukázat, že má smysl zapojit do rozvoje veřejných prostranství také firmy či mecenáše, kterým rozvoj jejich okolí není lhostejný. Ti si mohou „zakoupit“ úpravu bariérového chodníku na bezbariérový a získat na místě trvalou děkovnou plaketu zhotovenou sochařem Davidem Velíkem v podobě nesmazatelného loga společnosti. Bude totiž „vytesáno“ do kamene.

 

A kdo jsme my? Iniciativa Uličník, tedy prostor pro kreativitu a nové nápady na rozvoj ulic, plácků a náměstí. Sbíráme nápady na oživení veřejných prostranství ze světa, sami některé realizujeme nebo inspirujeme ostatní.